Bu sözleşme BuharMetre.com (“Kullanıcı Sözleşmesini”) düzenler.

BuharMetre.com sitesini ve sunduğu servisleri kullanarak, aşağıda listelenen şart ve koşulları kabul etmiş olursunuz. Eğer bu sözleşemede ki herhangi bir şart veya koşulu kabul etmiyorsanız, bu siteyi kullanamazsınız.

Şart ve Koşulların Kabulü

BuharMetre.com adresinde ki websitesinde ki (“Site”) sayfalar, BuharMetre.com tarafından sunulmaktadır ve aşağıda listelenen Kullanım Şartlarını (“Şartlar”) kabul etmeniz durumunda erişiminize açıktır.

Lütfen siteyi kullanmadan önce, Kullanım Şartlarını dikkatlice okuyunuz. Siteye kullanarak, herhangi bir içeriği görüntüleyerek veya aşağıda belirtilen servislerin herhangi birinden faydalanarak, Gizlilik Politikamız'la birlikte burada bahsi geçen şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız. Eğer bu şart ve koşulların herhangi birini kabul etmiyorsanız, siteyi kullanmamanız gerekmektedir.

Bu siteyi sadece 18 yaşını doldurmuş kişiler kullanabilir, 18 yaşından küçük kimselerin siteyi kullanması yasaktır. Siteyi kullanırken veya kayıt olurken bu şartı kabul etmiş sayılırsınız.


Servisin Tanımı

BuharMetre.com online bir vaping komünite sitesidir. Sunduğu (“Servisler”), sadece bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla şunlar olarak tanımlanır; site üzerinden transfer edilen, gösterilen içerik, servis ve materyal. (“İçerik”), sadece bunlarla kısıtla olmamak kaydıyla yazı, metin, makale, bilgi, veri, grafik, video, resim, ilustrasyon ve yazılımlardır.

Siteye erişim ve kullanımınız, donanım arızası, güncelleme, bakım, onarım çalışmaları ve BuharMetre.com'un kontrolü dışında ki herhangi bir nedenle dönem dönem kesintiye uğrayabilir. BuharMetre.com, önceden bilgilendirme yapılmaksızın sitenin veya herhangi bir servisin erişim ve kullanımı kısıtlayabilir, site içerisinde ki herhangi bir içeriği kaldırabilir. BuharMetre.com, aynı şekilde önceden bilgilendirme yapılmaksızın sitenin bazı bölümlerine yada bütününe erişiminizi engelleyebilir.


Kayıt

Servislerimizi kullanma koşulu olarak,BuharMetre.com üzerinde bir hesap açmanız, kullanıcı adı ve şifresiyle birlikte kayıt bilgilerini sağlamanız gerekmektedir. Sağladığınız bilgiler doğru ve eksiksiz olmalı ve sürekli güncel olmalıdır. Bu koşulların sağlanması, şartların ihlali anlamına geleceğinden BuharMetre.com hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

Başka bir kişi veya kurumun ismi veya ticari markasını, saldırgan, hakeret içeren, kaba, müstehcen kullanıcı adlarının kullanılması yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, hesap kullanıma kapatılacaktır.

Kullanıcı hesabı şifrenizin gizlilik ve korunması, kullanıcı hesabı ve şifresi vasıtasıyla sitede oluşturulan bütün içeriğin sorumluğu kullanıcının kendisine aittir.


Kullanıcı Yönergesi

(“Siteye”) kullanıcılar tarafından gönderilen ve katkı yapılan, bütün içerik yazı, materyal ve medyanın sorumluğu, kullanıcının kendisine aittir, BuharMetre.com ve ekibi, hiçbir şart ve koşul altında sorumlu tutulamaz. BuharMetre.com, siteye gönderilen içirik ve materyalin, doğruluğu ve tutarlılığını garanti etmez. Siteyi kullanarak, ofensif ve doğruluğu sorgulanabilir içerikle karşı karşıya kalabileceğnizi kabul etmiş sayılırsınız.

Kullanım koşulu ve şartı olarak, siteyi ve BuharMetre.com servislerini, yasalara ve sadece bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla aşağıda ki şart ve koşullara aykırı şekilde kullanmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız;

 • Diğer kullanıcı ve ziyaretçileri aşağılamak, karalamak, hakaret etmek, tehdid etmek, taklit etmek.
 • Müstehcen, pornografik, ofansif, kötü söylem ve suistimal içeren, diğer kişi ve kuruluşlarının telif haklarını ihlal eden materyal ve içerik göndermek.
 • Bulunduğunuz ülke, bölge, şehir veya eyaletin yasalarına aykırı herhangi bir içerik göndermek veya görüntülemek.
 • Herhangi bir BuharMetre.com kullanıcısının şifre, hesap ve şahsi bilgilerini çalmak amacıyla kurgulanmış herhangi bir içerik göndermek.
 • Herhangi bir BuharMetre.com kullanıcısı veya sayfasına, istenmeyen (“spam”) içerik göndermek.
 • Telif hakları size ait olmayan, telifli içerik ve materyal göndermek.
 • RSS beslemesi dışında, sitede ki herhangi bir içeriğe yazılı izin olmadan, robot ve benzeri yazılım ve yöntemlerle erişmek ve içeriği kopyalamak.
 • Siteye aşırı yük bindiricek ve / veya sitenin sağlılıklı çalışmasını engelleyecek eylemlerde bulunmak.
 • Sitenin erişim kısıtlaması olan bölümlerine izinsiz erişim sağlamak.
 • Oylamaları, çekişileri vb. içeriği suni yollarla manupule etmeye çalışmak, para karşılığı oy atmak, kendi işletme ve ürünlerinize sahte hesaplarla olumlu yorum yapmak vey rakip işletmenin ürünlerini kötülemek gibi site servislerinin sonuçlarını etkileyebilecek eylemlerde bulunmak.
 • İzinsiz herhangi bir site, ürün veya hizmeti diğer kullanıcılara satmaya çalışmak veya reklamını yapmak.

Gözlemlediğiniz bu ve benzeri kural ihlallerini BuharMetre.com ekibine göndermeniz durumunda, gerekli inceleme yapılacaktır. Telif hakları ile ilgili ihlaller ile ilgili detaylar bir sonraki konu başlığı altında detaylandırılmıştır.

Site içerisinde ki diğer kullanıcı, içerik ve materyallerle bütün etkişimlerden kullanıcının kendisi sorumludur. BuharMetre.com, garanti vermemek ve sorumluğu olmamakla birlikte bu ihtilafları takip etme ve gerektiğiden yaptırım uygulama hakkını saklı tutar.


Telif Hakları İhtilafları

BuharMetre.com, diğer kişi ve kuruluşların entelektüel mülkiyetlerine saygı duyar ve siteye gönderilmiş herhangi bir içerikle ilgili bir telif hakkı ihtilafı iddiası durumunda, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra gerekliği gördüğü yaptırımları uygular ve bu iddayı cevaplandırır. BuharMetre.com, telif hakkı ihtilafları iddaları konusunda, ihtilafın yapıldığı lokasyonun ilgili kanun hükümlerini temel alır ve gerekli görüldüğü takdirde, ilgili içeriği kaldırabilir, erişime kapatabilir ve ilgili kullanıcı hesaplarının siteye erişimini kısıtlayabilir.

BuharMetre.com'u herhangi bir telif hakkı ihtilafı konusunda uyarmak için yazılı bir şekilde (“Telif Hakkı İhtilafı”) başlığıyla, ilgili ihtilafın detaylı bir açıklamasıyla birlikte haberdar etmeniz gerekmektedir. Yaptığınız yanlış ihtilaf iddaaları sonucunda ortaya çıkabilecek hukuksal süreç ve avukat ücretlerinden sorumlu tutulabilirsiniz.

Sitemize yapılan telif hakları ihtilafı başvuruları sonucunda kaldırdığımız ve erişime kapattığımız içeriğin orijinal sahibine ulaşmayı dener ve kendisini bilgilendiririz. Eğer ilgili durumun telif hakkı ihali olmadığını düşünüyorsanız, (“Karşıt Telif Hakkı Yanıtı”) başlığıyla karşıt görüşlerinizi içeren yazılı cevabınızı iletebilirsiniz. Unutmayınız ki, doğru bilgilendirmeler göndermemeniz durumunda ortaya çıkabilecek hukuksal süreç ve avukat ücretlerinden sorumlu tutulabilirsiniz.

Eğer bir içerik, materyal veya eylemin telif hakları ihalili konusunda emin değilsiniz, bir avukatın yardımını almanız tavsiye edilir.


Materyaller

BuharMetre.com, sitede bulunan grafiklerin, tasarımların, ikonlar ve script'lerin, vb. materyallerin sahibidir. Bu materyaller, BuharMetre.com'un yazılı izni olmadan kullanılamaz. Uygun bağlantıların verilmesi halinde BuharMetre.com logosu diğer sitelerde kullanılabilinir.


Kullanıcı Hesapları

BuharMetre.com, önceden bildirim yapma gereksinimi olmadan verdiği servis ve hizmetleri durdurabilir veya sonlandirebileceği gibi, sadece bununla sınırlı olmamak kaydıyla, Kullanıcı Sözleşmesi'ne uyulmaması durumunda hesabınızı erişime kapatabilir veya silebilir. Hesabınızın kapatılması durumunda, BuharMetre.com, hesabınızla bağlantılı bütün içeriği erişimden kaldırma hakkına sahiptir. BuharMetre.com hesabınızı sonlandırmak istemeniz durumuda basitçe siteyi ve servislerini kullanmayı bırakabilirsiniz.


Değişiklikler

BuharMetre.com, bu sözleşmede ki şartları herhangi bir zamanda değiştirme hakkına sahiptir. Sözleşme de önemli bir değişiklik olması durumunda bu yine BuharMetre.com üzerinden duyurulacaktır. Sözleşmede yapılan herhangi bir değişiklikten sonra siteyi ve servislerini kullanmaya devam etmeniz, değişiklik yapılmış koşulları kabul etmeniz anlamına gelir.